Inovatyvi receptūra: Lorpio Komponent Extra Plius

14 birželio 24, Antradienis 09:10

Picture 5998

 

Dugninė su šėrykle - puikus ir veiksmingas kuojų, karšių ir kitų karpinių žuvų meškeriojimo įrankis, nes juo jauką, viliojantį plačiašonius smagurius galima užmesti labai tiksliai ir suformuoti kompaktišką karšių ar lynų maitinimosi vietelę, kurioje gali apsilankyti rekordinis egzempliorius.

 

Dugnine galima gaudyti praktiškai visas mūsų krašto vandenyse aptinkamas “taikias” žuvis. Na, o kad žūklė būtų veiksmingesnė, patartina masalą užmesti su šėrykle, prikimšta jauko. Piotras Lorencas, sukūręs “Lorpio Komponent Extra Plius” papildą, teigia kad dugninės jaukas vasarą, kai žuvų apetitas geras ir jos šlamščia abiem žandais, gali varžytis su gausybe kitais būdais užmetamo jauko tik tuo atveju, jei gerokai skiriasi nuo tradicinio naudojamo jauko ir yra toks viliojantis, kad net atsargios ir patyrusios žuvys jam negali atsispirti.

 

Žuvis vilioja tai, kas neįprasta, spalvinga, ryšku ar turi kitų savybių, žadinančių jų smalsumą. Lynus, karšius, plakius, kuojas labai masina drumsto vandens zonos. Žuvys su plaukia į debesėlio prieglobstį nepasitraukia iš jo, kol drumzlės neišsisklaido. Grimzdama šėryklė su jauku palieka debesėlį smulkių jauko dalelių, tačiau jis būna skystokas. Kad jauko debesėlis būtų ryškesnis, o, šėryklei nugrimzdus, į paviršių kiltų jauko drumzlės, reikia šėryklę, jau prikimštą jauko, pamerkti į vandenį, o paskui pavolioti sausame jauke. Prie pavilgo prilimpa sausos jauko dalelės, kurios pasklinda vandenyje ir palaipsniui kyla į paviršių. Toks drumzlių stulpelis privilios karšius ir kuojas, o kažkuri žuvis pastebės masalą ir jį prarys. Bet šis metodas – gana lėtas.

 

Panašų, tik daug veiksmingesnį efektą galima suformuoti, panaudojus papildą Lorpio Komponent Extra Plius. Į šėryklės vidų prikemšama išbrinkusio jauko, paskutinę akimirką sumaišyto su Extra Plius. Natūraliai kylančių į paviršių jauko dalelių, o tiksliau smulkių sausainių, malto biskvito ar vaflių dalelių būna ne itin daug ir jos nesudomina stambių egzempliorių. Kai vandens paviršiuje matyti iš gelmės kylančios burbuliukų virtinės, rodančios, kad žuvys susirinko prie jauko ir yra aktyvios, dažnai masalu nepasidomi ne tik solidūs plačiašoniai, bet ir puskaršiai. Tokiais atvejais ir, žinoma, įprasto žuvų aktyvumo sąlygomis šampaninis jauko priedas gali sukelti magišką efektą. Papildas susideda iš komponentų, kurie, reaguodami su vandeniu, ima putoti. Į jauką įmaišytos šio komponento dalelės ima vandenyje audringai tirpti – atrodo, kad ant dugno išsiveržė nedidelis vulkanas.

 

Picture 6470

Šioje nuotraukoje puikiai matyti šampaninio jauko efektas, kurį sukelia į jį įmašytas komponentas Lorpio Komponent Extra Plius – į paviršių kyla jauko dalelės

 

Per trumpą laiką jauko dalelės suformuoja aukštą debesį, o “vulkaninė veikla” nelieka žuvų nepastebėta ir jos skuba į drumsto vandens zoną, kurioje plauko tūkstančiai jauko dalelių. Kitas dalykas, kad smulkios jauko dalelės ne visada masina stambias išalkusias žuvis, kurios nori užkąsti ko nors rimtesnio. Bet, jei lynai ar karšiai prisikimš pilvus, jiems nerūpės masalas. Tad šiuo atveju plačiašoniams reikia pasiūlyti kažką pastebimai apčiuopiamo, tačiau puraus kaip sniego kąsnelis. Toks masinantis gardumynas - spraginti kukurūzų grūdai. Balti lengvučiai spragėsiai patrupinami tarp pirštų, o paskui sumaišomi su biriu subrandinto jauko mišiniu santykiu - 50:50 proc. Kai jaukas ima putoti ir skleistis ant dugno, spragėsių gabaliukai kyla į paviršių ir privilioja žuvis iš įvairiausių vandens sluoksnių.

 

Šis pavyzdys puikiai rodo, kad kiekvienas meškeriotojas, naudodamas inovatyvų papildą Lorpio Komponent Extra Plius, gali sukurti savo jauko receptą, puikiai atitinkantį žūklės sąlygas ir dar niekieno konkrečiame vandens telkinyje nenaudotą. Kokią geriausiai naudoti šėryklę? Pavasarį svarbu, kad jaukas greitai pasiskleistų, todėl parankiausios – iš vielos tinklelio pagamintos šėryklės. Svarbu, kad tinklo akys nebūtų labai smulkios. Kad būtų patogu kimšti jauką, abu šėryklės galai turi būti atviri. Vasarą, kai suveša vandens augalija vandens telkiniuose, kur nėra tėkmės, efektyvesnė „Metod“ tipo šėryklė, kurią galima aplipinti „vulkaniniu“ jauku.

 

Nors „putojantis“ jaukas pirmiausia išpopuliarėjo tarp dugninės mėgėjų, tačiau juo labai veiksmingai gali naudotis ir plūdininkai. Prieš užmetant išbrinkusio jauko rutulius, į kuriuos įterpta plūdurių dalelių, įmaišomas papildas Lorpio Komponent Extra Plius. Kadangi jauko rutuliai žymiai didesni, į juos šampaninio papildo reikia įmaišyti gerokai daugiau, tačiau ir efektas būna kur kas didesnis. Na, o didelis jauko dalelių debesis, švytintis kaip neono aureolė, jei į mišinį bus įterpta CC MOORE Milkimin granuliuoto jauko, iš tolo vilioja žuvis pasidomėti, kas čia vyksta. Kai jos prisistato į vietą, gana greitai aptinka ant dugno gulinčius masalus.

 

Parengta pagal meškeriojimo klubo Lucky Fisherman Ilgio ežere atlikto testavimo duomenis

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Surask mus Facebooke

rybalkanakarpa

 

 

ezeras 

Zuklaviete ads

Banneris

 filmas

ccmoore

  2008.12.18 l