Kodėl jauką rekomenduojama pertrinti per sietą?

14 gegužės 27, Antradienis 09:01

Picture 4575

 

Retas meškeriotojas į žūklę kol kas vežasi specialų metalinį sietelį jaukui pertrinti, nes pardavimų statistika rodo, kad šis meškeriojimo reikmuo mūsų krašte neturi deramos paklausos. Matyt, taip yra todėl, kad ne visi meškeriotojai deramai įsivaizduoja jo vaidmenį ruošiant jauką.

Dažnas meškeriotojas mano, kad pernelyg didelis delikatumas ruošiant jauką, yra nebūtinas, o jauko sietelį laiko varžybose dalyvaujančių sportininkų įnagiu, be to, ne vienas į klausimą, kam toks sietelis reikalingas atsakys, jog jis naudojamas persijoti jauką. Taip. Sietelis naudojamas ir šiam reikalui.

 

Pirmoji jauko ruošimo fazė, „Lorpio“ ekspertų teigimu, yra kaip tik jauko persijojimas per reikiamo akytumo sietelį (sietelių yra su įvairaus dydžio akutėmis), siekiant, kad visos jauko dalelės būtų maždaug vienodo dydžio. Tačiau tai tik dalis sieto atliekamų funkcijų. Šis instrumentas reikalingas ir tada, kai jaukas išbrinksta ir tampa lipnus.

 

Tačiau iš pradžių aptarkime konkrečią situaciją: tarkime, jog išvykote gaudyti kuojų ir naudojate jauką „Lorpio Grand Prix Ploc“. Šio jauko mišinys susideda iš praktiškai vienodu rupumu sumaltų ingredientų, tačiau, „Lorpio ekspertai pastebi, jog net ir toks aukštos klasės mišinys – ne visiškai vienalytis: jame yra dalelių, kurios smulkesnės už vidutinį jauko dalelių dydį, yra ir šiek tiek stambesnių. Tad išbrinkusios jos dar labiau pakeičia savo dydį, be to, skirtingi ingredientai brinkdami didėja nevienodai – maltas batonas išbrinksta greičiau, o jo apimtis padidėja labiau nei maltų kukurūzų.

 

Smulkesnės jauko dalelės linkusios labiau sulipti, todėl gali susidaryti nedidelių gurvuolėlių. Dažnai jie vos pastebimi, o juos suskaldyti nepavyksta, net intensyviai maišant išbrinkusį jauką elektrinio grąžto sukamu maišikliu. Galbūt, daug kam atrodo, kad tai smulkmena, tačiau kiekvienas toks gurvuolėlis – gana stambus kąsnis. Jei kuoja jį aptiks ir iškart pasiųs į skrandį, tai gali per trumpą laiką pasisotinti. Pavasarį, kai kuojos ir kitos karpinės žuvys po žiemos pasninko aktyviai ir daug maitinasi, ir keli gurvuolėliai apetito jai neatims, tačiau ir tokiu sezono laiku ne visada taip atsitinka, o vasarą, kai kuojos tampa išrankesnės tokia tikimybė padidėja keleriopai.

 

Picture 4577

Net ir pačios aukščiausios kokybės jaukas susideda iš įvairaus dydžio dalelių, kurios, suvilgytos vandeniu, brinksta nevienodu greičiu.

 

Jaukas – ne žuvų maistas (čia nekalbame apie karpių meškeriojimą, kai naudojami stambūs jauko kukuliai ir didelės granuliuoto jauko porcijos), o priemonė jų apetitui sužadinti. Kitaip tariant, maisto iliuzija, o rimtas kąsnis, kurį kuoja, jauko priviliota, turi būti rimtas maistas – masalas. Kad jaukas nepasotintų susibūrusių prie jauko debesėlio žuvų, jis turi susidėti iš smulkių dalelių. Restoranine kalba šnekant, susidėti iš labai lengvo užkandžio. Štai todėl išbrinkusį jauką reikia pertrinti per smulkų sietelį.

 

Picture 047

Kad jaukas taptų vienalytis ir galima būtų pašalinti visas plūdrias dalis – luobeles, lukštelius, mišinį reikia pertrinti per sietą.

 

Pirmiausia šios procedūros metu ant sieto lieka visos stambios dalelės, kurios iškart pašalinamos, taip pat suskaldomi visi gurvuolėliai, susidarę iš sulipusių smulkių dalelių. Ypač kruopštūs meškeriotojai jauką per sietelį pertrina net du kartus. Be to, pertrinant pašalinamas ir visos sausos bei plūdrios dalelės, tokios kaip grūdinių kultūrų lukšteliai, luobelės ir pan. Pertrintas jaukas bus visiškai vienalytis ir susidės tik iš smulkių, žuvų nepasotinančių per trumpą laiką dalelių. „Lorpio‘ ekspertai pabrėžia, jog taip ruošiamas jaukas, kurio paskirtis – greitai privilioti prie masalo kuojas ir kitas karpines žuvis.

 

Greito kuojų priviliojimo jauko receptas

 

(mišinio užtenka 4 val. Intensyvaus meškeriojimo plūdine meškere ežere arba tvenkinyje)

 

Sudėtis:

 

Picture 4571Picture 5965Picture 5782

 

„Lorpio Grand Prix Roach“ – 1 kg

„Lorpio universalna“ – 1 kg –

Skrudintos ir sumaltos kanapės – 0,5 stiklinės

Lieso pieno milteliai – 70-100 g

Skoninis papildas „Lorpio Aromat Selected Ploc“ – 3 arbatiniai šaukšteliai

 

Paruošimas:

 

Birus jaukas supilamas į platoką dubenį ir du kartus išmaišomas. Po to įterpiamos kanapės ir išmaišomos. Tada suberiamas skoninis papildas ir jauko mišinys dar kartą išmaišomas. Tada jaukas suvilgomas maždaug 2 stiklinėmis vandens ir paliekamas išbrinkti.

Po 20 min, jaukas dar kartą išmaišomas ir vėl suvilgomas. Jei laikote, kad jaukas po 15-20 min. jau pakankamai išbrinkęs, galima jį pertrinti per smulkų sietelį. Po to iš jauko galima formuoti ranka užmetamus rutulius.

Jei į tokį jauko mišinį papildomai įterpsite „Lorpio“ lipnumą padidinančio papildo, jį bus galima naudoti ir gaudant dugnine.

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Surask mus Facebooke

rybalkanakarpa

 

 

ezeras 

Zuklaviete ads

Banneris

 filmas

ccmoore

  2008.12.18 l