Spausdinti šį puslapį
история кино
Как создать свой бизнес с нуля

Aromatai ir jų derinimas

14 gegužės 26, Pirmadienis 07:32

Picture 5969

Sausas skoninis ir aromatinis papildas „Loprio Aromat Selct Brasem“ yra labai vykusiai sukomponuotas ir paruoštas naudoti todėl jo vieno visiškai pakanka keleriopai padidinti karšių meškeriojimui skirtų jaukų veiksmingumą

Mūsų parduotuvėje „Fanatikai“ apsilankantys meškeriotojai dažnai klausia, kokiais aromatais galima padaryti jaukus veiksmingiau viliojančius žuvį? Kadangi dažnai stokojame laiko kiekvienam mūsų pirkėjui atsakyti išsamiai, paprašėme šį klausimą pakomentuoti „Lorpio“ kompanijos, gaminančios aukštos klasės jaukus, kurių įgaliotuoju atstovu Lietuvoje yra UAB „Fanatikai“, ekspertus:

 

Jaukų patrauklumui ir veiksmingumui padidinti naudojama daugybė skoninių aromatinių papildų – pradedant gyvūninės kilmės uodo trūklio, kepenų, moliuskų ekstraktais ir baigiant vanilės, kokoso, melasos, medaus, vaisių ir t.t. esencijomis, sirupais ir sausais (miltelių tipo) pagardais, suteikiančiais jaukui stipresnį aromatą ir skonį, o tam tikrais atvejais padidinančiais jo maistingumą.

Pagrindinė šių skoninių ir aromatinių papildų derinimo taisyklė nesudėtinga – tiesiog atsiminkite, kad prieskoniais, tokiais kaip gvazdikėliai ar cinamonas, arba konditeriniais ingriedientais ( medus, braškės, vanilė, kokosas) kvepiantį jauką nepatartina pagardinti aštriais gyvūninės arba, kaip priimta sakyti ekspertų tarpe, „žuvinės“ kilmės aromatų turinčiais skoniniais ir aromatiniais papildais bei pagardais, pavyzdžiui, uodo trūklio ir musės lervų ekstraktu, žuvies miltais, nes disbalansas garantuotas.

Prieskoninės kilmės aromatu pasižymintis jaukas gardinamas tik prieskoniniais papildais: į medaus kvapą turintį mišinį galima įterpti šiek tiek vanilės, į žolelėmis, pavyzdžiui, krapais dvelkiantį jauką galima įmaišyti kalendrų, tačiau, jei jauko aromatas – biskvitinis arba kreminis atvirkščią rezultatą duos į jį įmaišytas uodo trūklio lervų ekstraktas arba žuvies miltai. Sutikite, kad žuvims gali sukelti įtarimą tai, jog ją prie jauko vilioja biskvito aromatas, o jauko dalelės, kurias žuvis ragauja turi žuvies miltų skonį.

 

Sugebėjimas derinti jauko pagardus tarpusavyje, o ypač nepersūdyti jais jauko mišinio (pernelyg intensyvūs kvapai neretai atbaido, o ne privilioja žuvis) gana subtilus dalykas, reikiami įgūdžiai reikiamai dozuoti skoninius ir aromatinius papildus įgyjami kartu su patirtimi, todėl „Lorpio“ ekspertai kiekvienam meškeriotojui karjeros pradžioje eiti paprastesniu keliu – vadovautis instrukcijomis, kurias kuria patyrę ekspertai.

 

Štai konkretus pavyzdys: kad meškeriotojai galėtų lengviau ir paprasčiau padidinti naudojamų jaukų veiksmingumą „Lorpio“ kompanija paruošia specialius papildų mišinius. „Lorpio Aromat“, susidedančius iš skoninių ir aromatinių papildų. Ant pakuotės pateikiama rekomendacija, kiek tokio pagardo galima įterpti į kilogramą jauko. Pavyzdžiui, į 1 kg jauko rekomenduojama įterpti 1-2 šaukštelius pagardo, tai reikėtų iššifruoti taip: meškeriojant tėkmėje jauko aromatas greičiau tėkmės nunešamas tolyn, todėl pagardo galima dėti maksimumą – 2 šaukštelius, o meškeriojant ežere aromato debesėlis plinta tolygiai į visas puses, tad šiuo atveju geriau apsiriboti minimumu – 1 šaukšteliu.

 

Pagardų rinkiniuose „Lorpio Aromat“ yra visa reikiama skoninių ir aromatinių papildų, kurie derinasi tarpusavyje puokštė, todėl jų nepatartina dar kuo nors praskiesti. Naudoti paruoštus „Lorpio“ papildus, padidinnčius jaukų veiksmingumą, lengva ir patogu, nes ant jų nurodoma, kurios rūšies žuvis jie vilioja, pavyzdžiui, „Lorpio Aromat Selected Lescz“ skirtas karšių jaukui, o „Lorpio Aromat Selected Carp“ – karpių jaukui.

 

www.fanatikai.lt inf.

 

094

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)