Jaukas meškeriojimui dugnine tėkmėje

14 gegužės 22, Ketvirtadienis 07:28

 ZANETY SERIA MAGNETIC BREAM RIVER LORPIOZANETY SERIA MAGNETIC TENCH RED WORM LORPIO
„Lorpio Magnetic“ - šiandien vienas geriausių mūsų šalies rinkoje aukščiausios klasės jaukų meškeriojimui dugnine

Vienalytės tėkmės net pačiose srauniosiose upių vietose nebūna, o ten, kur yra geriausios vietos gaudyti žuvis feeder stiliumi, tai yra, dugnine, srovė visada būna kintama – tai stipriau ūžteli, tai sulėtėja.Kaip paruošti jauką meškeriojimui tokiose sąlygose?

 

Versijos dvi, bet lipnumas vienodas

 

Nors, atvykus prie vandens, iškart rankos panyžta kuo skubiau užmesti masalą, tačiau turėkite truputį kantrybės ir negailėkite laiko jauko paruošimui. Kai pradėsite meškerioti, nebus kada tai atlikti tinkamai. Pirmiausia reikia dar vykstant į žūklę, nuspręsti kiek jauko reikės – daug ar porai valandų. Pirmuoju atveju galima tokį aukštos klasės jauką kaip „Lorpio Magnetic“, specialiai sukurtą meškeriojimui dugnine tėkmėje, atskiesti pigesniu baziniu jauku „Lorpio Universalna““ (galima santykiu 1:1/2 arba 1:1), tačiau abiem atvejais jaukas turi būti lipnus ir sunkus, bet tuo pačiu gana greitai skleistųsi vandenyje dviem pavidalais – pirmas - pabiros ant dugno, suformuojančios jauko kilimėlį, antras – smulkių dalelių šleifas, palaipsniui plintantis pasroviui ir viliojantis toliau esančias žuvis.

 

Karpinės žuvys apskritai jautriai reaguoja į bet kokį vandens susidrumstimą, o jei jis dar yra gardus ir kvapnus, tai jos ima ieškoti jo šaltinio, tai yra, plaukti prieš srovę link jauko kilimėlio. Pabiros gana aiškiai išsiskiria dugno fone, todėl žuvys susiburia prie „dėmės“ ir ima jį rankioti, o meškeriojant tai yra svarbiausia – kiek įmanoma ilgiau sudominti žuvis likti vienoje vietoje.

 

Picture 5965„Lorpio Universalna“ – ekonominės klasės jaukas, puikiai tinkantis padidinti aukščiausios kokybės jaukų apimtį, kai reikia pasigaminti didelės apimties pašarų ilgam meškeriojimui

 

Skonis ir kvapas

 

Kad jaukas būtų patrauklesnis, o tiksliau, kad jo veikimo zona padidėtų, į mišinį įterpiama atraktantų. Tai birūs arba skysti papildai. Kuo jie skiriasi? Birūs papildai – ne tik aromatą, bet ir maistingumą suteikiantys skoniniai papildai, kuriuos dažniausiai sudaro natūralios augalinės kilmės medžiagos – kalendra, kanapės, maltos ajerų šaknys, žuvų miltai ir t.t. Dažnai tokiuose sausuose papilduose kaip „Lorpio Aromat Select Lescz Special“ būna suderinti keli aromatai ir papildai (šiuo atveju ypač patrauklūs karšiams).

 

Picture 5785Sukomponuotas iš sausų aromatinių ir skoninių papildų jauko pagardas „Lorpio Aromat Select Lescz Special“ – sustiprina jauko veiksmingumą ir išplečia jo veikimo zoną

 

Skysti papildai taip pat gali būti natūralios kilmės, tokie kaip CC Moore kukurūzų sirupas, tačiau dažniausiai tai stiprų kvapą turinčios sintetinių aromatų esencijos ir tirpalai, kuriuose gali būti sukomponuota kelių aromatų puokštė. Skysti papildai suteikia papildomą skonį dalelėms, iš kurių susideda jaukas, o jo aromatą padaro juntamą keleriopai toliau. Kad jie tolygiai ir gerai įsisunktų į jauko daleles, skysti, kvapūs skonio papildai ištirpdomi vandenyje, kuriuo drėkinamas jaukas.

 

Picture 8552Saldaus skonio papildas „CC Moore Liguid Betaine“ suteikia intensyvesnį skonį jauko dalelėms

 

Sausi papildai jauko aromatą taip pat padaro juntamesnį, tačiau daug svarbiau, kad jie padidina jauko maistingumą, suteikdami jam papildomą skonį, sauso papildo dalelės plinta vandenyje kartu su jauku ir sudaro dalį jauko šleifo, nusidriekiančio pasroviui. Žuvys jas rankioja ir neišvengiamai kyla prieš srovę, kol atsiduria prie pabirusio iš šėryklės jauko „kilimėlio“. Kadangi sausi papildai – netirpūs, jie įterpiami į jauką prieš drėkinimą.

 

Papildomas drėkinimas

 

Kai jaukas, pavyzdžiui, susidedantis iš „Lorpio Magnetic“ ir „Lorpio Universalna“ mišinio, sumaišyto lygiomis dalimis, sudrėkintas po 15-20 minučių išbrinksta ir tampa lipnus, neskubėkite jį kimšti iš šėryklę arba praskiesti tokiu pagardu kaip kanapės, nes bet koks jauko mišinys susideda iš ingriedientų, pavyzdžiui, duonos ir batono maltų džiuvėsių, traiškytų kukurūzų, malto biskvito ir t.t., kurių dalelės sugeria vandenį ir brinksta nevienodai – vienos greičiau, o kitos – lėčiau.

 

Nepakankamai sudrėkintas jaukas reiškia jo nuostolius iki 20 proc. Tuo galite įsitikinti patys, vieną sudrėkinto jauko rutuliuką įmetę į vandenį, pamatysite, kad, jaukui grimztant, nuo vandens paviršiaus iki dugno liks drumzlių stulpelis. Meškeriojant dugnine tėkmėje jis visiškai nereikalingas. Todėl, regis, jau iš pažiūros išbrinkusį ir lipnų jauką reikia drėkinti kelis kartus – kas 15-20 min. o jauką, sukomponuotą iš serijos ingriedientų – kas pusvalandį. Tik tada jaukas taps vienalytis.

 

Beje, kai kurie patyrę meškeriotojai, visiškai paruoštą jauką ( sudrėkintą ir papildytą skoniniais bei aromatiniais papildais) kuriam laikui palieka kiek nuošalėje nuo meškeriojimo vietos – jei aplink jauko kibirėlį ima suktis vapsvos, tai geras ženklas, liudijantis, kad jauko kokybė – gera.

 

Viktoras Armalis

 

Picture 095

 

 

Naudinga patirtis: kodėl brinkstantį jauką patartina uždengti?

 

Kai į sudrėkintą jauką įmaišomas aromatizatorius, pavyzdžiui toks kaip CC Moore Krill Amino Compaund, patartina jauką uždengti (tam ypač gerai tinka brezentiniai kibirėliai su užtrauktuku užsegamu viršumi, tačiau galima naudoti ir specialius užvalkalus, į kuriuos tiesiog įdedamas dubuo su jauku. Jei tokio kibirėlio ar užvalkalo neturite, tiks paprasčiausias šlapias rankšluostis. Tai daroma todėl, kad iš drėgno jauko išgaruoja labai daug aromatizatorių ir kitų skystų papildų, skleidiančių kvapą į aplinką.

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Surask mus Facebooke

rybalkanakarpa

 

 

ezeras 

Zuklaviete ads

Banneris

 filmas

ccmoore

  2008.12.18 l