„Lorpio“ aromatizuoti kukurūzai „tapo mano masalu“

14 gegužės 12, Pirmadienis 12:01

Gaudydamas kuojas, o vasarą karosus dažnai naudoju, mano nuomone, vieną geriausių masalų – konservuotus kukurūzus. Esu išbandęs įvairių rūšių kukurūzus, tačiau specialių anksčiau nepirkdavau ir iki šiol naudojau tuos, kurie parduodami maisto prekyboje, tačiau, kai išbandžiau specialiai paruoštą masalą - „Lorpio“ kukurūzus, savo ankstesnį nusistatymą pakeičiau.

 

 

Fiksuojame musės lerva

 

Pirmomis šiltomis gegužės dienomis paprastai važiuoju gaudyti kuojų. Prie Nemuno ties Prienais gyvena mano draugas, pas kurį apsistoju. Jis irgi aistringas plūdininkas, tad kartu ir žvejojame. Turime vieną vietą, kur pavasarį ir vasarą kimba kuojos. Tą rytą, kad kas nors neužimtų mūsų vietos atėjome prie upės beveik neprašvitus. Aš iškart į kibirą subėriau jauką ir pašlaksčiau vandeniu. Jauką jau kelinti metai naudojame pirktinį, bet į jį dedame kelis žiupsnius musės lervų ir dvi skardines prekybos centre pirktų kukurūzų.

 

Tuos pačius kukurūzus iš jauko kabinome anksčiau ant kabliukų, nes jie kvepia tuo pačiu kvapu kaip ir jaukas, todėl, mano įsitikinimu, geriau patinka kuojoms. Gaudome kuojas plūdinėmis, o kad kukurūzai tvirčiau laikytųsi ant kabliuko, kabiname vieną „dzikelį“. Tai tekdavo daryti todėl, kad parduotuviniai kukurūzai prastai laikosi ant kabliuko, nes jų minkštimas labai skystas, o ir luobelė greitai sudryksta. 

 

Picture 3161

 

Maisto prekyboje parduodami konservuoti kukurūzai, www.fanatikai.lt skaitytojo nuomone, geriausiai tinka įmaišyti į jauką, nes jų minkštimą žuvys iškart iščiulpia ir ant kabliuko lieka tik neapetitiška luobelė.

 

Tą sykį ėmėm gaudyti iš karto, nelaukdami, kol bus paruoštas pašaras. Ištraukiau dvi kuojas, kol jaukas pastovėjo sušlapintas. Tada subėriau dvi dėžutes kukurūzų ir padarėm nemažus rutulius. Sumetėm juos į įlankėlės pakraštį ir vėl užmetėm meškeres.

  

Po kurio laiko kuojos ėmė kibti geriau, bet dažnai neišeidavo užkirsti. Čia nieko nuostabaus nėra, nes srovinės kuojos moka labai gerai numauti nuo kabliuko masalą, o „salotiniai“ kukurūzai, kaip juos vadina mano žmona, silpnai laikosi ant kabliuko.

 

Mano draugui po kurio laiko tai nusibodo ir jis išsiėmė iš kuprinės nedidelę skardinėlę, atidarė ją ir  „uždėjo“ ant kabliuko vieną kukurūzo grūdą iš tos dėžutės. Kai jis užmetė meškerę, dar pajuokavau, kad kuojoms vistiek kokį kukurūzą siūlai, bet draugo plūdė staigiai panėrė ir jis ištraukė stambią kuoją. Vėl užmetė ir vėl ištraukė.

 

009

Mūsų skaitytojas Raimondas nufotografavo kaip užtikrintai pakertama žuvis, ryjanti vardinį kukurūzą.

 

Mano kukurūzus kuojos nutempdavo nuo kabliuko ir ištraukdavau gal tik kas ketvirtą kimbančią kuoją, o draugas gaudė vieną po kitos, beveik neprašaudamas pro šoną. Paprašiau jį parodyti, ką ten tokio turi? Ant dėžutės buvo parašyta „Lorpio Kukurydza Vanilia“, o joje - stambūs, sultingi, pilni minkštimo kukurūzai su tvirta odele. Todėl jie labai gerai laikėsi ant kabliuko, nereikėjo nė „dzikelio“ šalia prismeigti, kad nenusmuktų.

 

„Pasiskolinau“ vieną kukurūzą ir užmečiau – plūdė iškart panėrė ir ištraukiau kuoją. Pasiskolinau dar vieną kukurūzą , o paskui jau abudu gaudėm kukurūzais iš tos dėžutės. Bet abiem masalo, net ir labai taupant, užteko tik pusdieniui, o paskui vėl turėjom gaudyti kukurūzais, paimtais iš jauko. Kibo daug blogiau. Po žūklės, parvažiavęs į Vilnių ir aš nusipirkau tokių kukurūzų, o kitą šeštadienį gaudėm jau tais. Kibo gerai. Dabar specialiai pataisyti kukurūzai („Lorpio Kukurydza Vanilia“- www.fanatikai.lt past.) tapo mano pagrindiniu masalu, o „salotinius“ maišau tik į jauką.

 

053

 

Raimondo laimikis

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Surask mus Facebooke

rybalkanakarpa

 

 

ezeras 

Zuklaviete ads

Banneris

 filmas

ccmoore

  2008.12.18 l